Administracja serwera Pol-Speak.pl przygotowała strefę rozrywki w której użytkownicy mogą wziąć udział w różnego rodzaju konkursach:

Karaoke

jap. カラオケ

forma rozrywki pochodząca z Japonii, polegająca na śpiewaniu w pubie, klubie, domu itp. znanych przebojów na tle odtwarzanego z nagrania akompaniamentu instrumentalnego bez warstwy wokalnej. Śpiewającemu może pomagać wyświetlanie tekstu na dowolnym medium (telewizor, monitor, projektor itp.). Ostatnio popularne stały się muzyczne gry komputerowe, które znacznie ułatwiają zabawę, jaką jest karaoke. Nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza „pusta orkiestra” i powstała z dwóch słów japońskich: karappo (pusty) i ōkesutora (orkiestra).

Jaka to melodia

Wydarzenie oparte na teleturnieju.

Jaka to melodia? – polski teleturniej o tematyce muzycznej, emitowany przez TVP1 od 4 września 1997 roku. Prowadzącym jest Robert Janowski. Kilka odcinków w kwietniu 2001 roku poprowadził aktor Jacek Borkowski, z powodu choroby Roberta Janowskiego. Program jest realizowany na licencji amerykańskiego formatu Name That Tune.

Program realizowany jest w Izabellin Studio Warszawa w systemie playback on. Większość występów piosenkarzy i zespołów jest dogrywanych do programu i do niego dokładanych. Nagrania na ogół wykonywane są na wiele miesięcy przed dołączeniem ich do danego odcinka. Często wykonywane są tylko fragmenty utworów.

1 z 10

Wydarzenie oparte na teleturnieju.

Jeden z dziesięciu (1 z 10) – polski teleturniej edukacyjny produkowany przez Euromedia TV i TVP Lublin, który jest emitowany w TVP od 6 czerwca 1994 roku na antenie TVP2. Prowadzącym jest Tadeusz Sznuk. Program opiera się na brytyjskim formacie Fifteen to One według pomysłu Johna M. Lewisa. Program podzielony jest na edycje. Do 72. edycji na każdą serię składało się 25 odcinków gry (z wyjątkiem edycji 2. i 72.), a od 73. edycji 20 odcinków. Do 29 kwietnia 2015 r. wyemitowano 85 serii teleturnieju. Program obecnie nadawany jest od poniedziałku do piątku o 18:50. Jest to najdłużej transmitowany teleturniej w polskiej telewizji, którego emisja trwa do dziś.

FreeStyle

Freestyle polega na rymowaniu bez wcześniej napisanego tekstu, ani żadnego innego przygotowania, ma to być wyrazem swoich emocji i umiejętności. Pierwotnie służył do nawiązania kontaktu z publicznością na koncertach. Istnieją jednak dwa rodzaje freestyle – monologowe rymowanie o różnych rzeczach, ale także tzw. battlowanie się, polegające na poniżeniu przeciwnika w (najczęściej) nawiązaniu do chwilę wcześniej wylosowanego tematu. W tym pierwszym, zdarza się, że freestyle nabiera dużego tempa i jego zrozumienie wymaga od słuchacza wprawy.

Tyralnia

Nic innego jak upust słownej agrsji.